Asistent Dave ze Social Media Robotics
🌓
Chat Close

Bitva na videu: Reklama vs. organický růst v éře video marketingu – kdo má pravdu?

Reklama nebo organický růst. Co je lepší?

Dnes se ponoříme do bouřlivé bitvy, která probíhá ve světě video marketingu. Ne, nebojte se, nebude to bitva kde proudí potoky krve jak v céčkovém bijáku. Bude to bitva názorů, taktik a strategií. Připraveni? Tak pojďme na to!

Na jedné straně máme tým Reklama. Tento tým tvrdí, že nejlepší způsob, jak dosáhnout úspěchu ve video marketingu, je prostřednictvím placené reklamy. Podle nich je reklama nejrychlejší a nejjistější cestou k úspěchu. Proč čekat, až vaše video organicky naroste, když můžete zaplatit a dostat své video před oči tisíců lidí okamžitě?

Na druhé straně máme tým Organický Růst. Tento tým tvrdí, že nejlepší způsob, jak dosáhnout úspěchu ve video marketingu, je nechat věci přirozeně (organicky) růst. Proč vyhazovat peníze za reklamu, když můžete vytvořit skvělý obsah, který přirozeně přitahuje diváky a sdílí se?

Oba tábory mají své silné argumenty. Tým Reklama odkazuje na statistiky, které ukazují, že 71% marketérů vytvořilo úspěšné video reklamy pro sociální sítě, které přinesly vysokou míru konverze a jsou hlavním prodejním kanálem jejich značky. A organicky přitom vůbec neběžely a nevyvolaly zájem. To je docela silný argument, co říkáte?

Ale tým Organický Růst nezůstává pozadu. Odkazují na příběhy úspěchu značek a jednotlivců, které dosáhly obrovského růstu prostřednictvím organického videa, aniž by utratily jedinou korunu za reklamu.

Takže kdo má pravdu? Je to tým Reklama se svými rychlými výsledky a velkými čísly? Nebo je to tým Organický Růst se svými dlouhodobými strategiemi a důrazem na autenticitu?

Odpověď je… tramtadadáá … to záleží! Ano, vím, to je trochu zklamání. Ale pravda je, že neexistuje jediná správná odpověď na tuto otázku. Záleží na tom, co je pro vás a vaši značku nejdůležitější.

Chcete rychlé výsledky a máte rozpočet na reklamu? Pak je tým Reklama pravděpodobně pro vás. Chcete si vybudovat autentickou značku a nevadí vám čekat na dlouhodobé výsledky? Pak je pro vás jasná volba tým Organický.

Ale co když chcete obojí? No, pak můžete kombinovat obě strategie a stát se superhrdinou video marketingu! Takže co říkáte, jste připraveni se pustit do bitvy a začít vytvářet své vlastní video příběhy?

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli cestu, pamatujte, že klíčem k úspěchu je vždy tvorba skvělého obsahu, který rezonuje s vaším publikem. Ať už jste v týmu Reklama, týmu Organický Růst, nebo někde mezi nimi, držím vám palce!

David Nepejchal
je Prodejní stratég, konzultant úspěšných značek a autor automatizovaných systémů pro podnikání. Pomáhá podnikatelům a firmám zvyšovat počty zákazníků a generovat vyšší příjmy za kratší čas díky online marketingovým strategiím s využitím automatizace a konverzačních chatbotů. Je považován za jednoho z největších odborníků na Automatizaci prodeje a tvorbu Chatbotů v ČR a SR, má oficiální status Messenger Marketing Expert od společnosti Manychat a je také označován jako Král chatbotů. Jeho motto: "Každý podnikatelský sen si zaslouží šanci na úspěch!"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.