fbpx

Chatbot: Návod Jak Přetavit Sociální Sítě na Zlatý Důl Kontaktů

Dnešní digitální svět se stále více zlepšuje a vývojáři se snaží automatizovat co nejvíce činností, které dříve byly závislé na manuální práci. Chatboti jsou jedním z nejnovějších a nejúčinnějších nástrojů v digitálním marketingu, které mohou pomoci podnikatelům řešit některé z nejvíce stresujících problémů, jako je nestabilní cashflow a nedostatek času. V tomto článku se zaměříme na to, jak může chatbot pomoci přetavit sociální sítě na zlatý důl kontaktů.

Chatbot jako nástroj pro generování kontaktů

Pro každého podnikatele je důležité mít dostatek kontaktů a potenciálních zákazníků. Chatbot může pomoci získat tyto kontakty automatizovaným způsobem, např. tím, že bude sdílet informace o produktu nebo službě na sociálních sítích. Tento chatbot může zájemci poskytnout více informací o produktu/službě, získat informace o něm (třeba jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo) a poté je uložit do databáze firem. To je mnohem efektivnější než běhání po setkáních nebo jiných akcích a sbírání vizitek.

Jak nastavit chatboty pro maximální efektivitu

Abyste mohli chatboty používat k efektivnímu generování kontaktů, musíte pro to začít používat správnou platformu. Nejvhodnější je Manychat nebo Chatfuel, případně Botstar – všechny jsou dobrou volbou, protože umožňují vytvářet chatboty bez nutnosti programování. Chcete-li vytvořit chatbota, měli byste nejdříve určit, jaký typ cílového publika oslovuje, a jaké jsou nejvíce používané kanály pro komunikaci, aby se jim chatbot přizpůsobil. Nejpoužívanější je Facebook Messenger a DM zprávy na Instagramu. Chatbot může reagovat na komentáře sledujících, na reakce na stories, označení a mnoho dalších možností. To vše jsou příležitosti, jak do svého podnikání můžete přímo ze sociálních sítí získávat kontakty, začít s nimi komunikovat a přeměnit je na záklazníky.

Případové studie

Určitě stojí za to získat informace o tom, jak jsou chatboti využívány jinými firmami. To vám může poskytnout zajímavé postřehy a tipy, jak je úspěšně ve vašem podnikání využít. Podívejte se na konkrétní příklady z praxe a inspirujte se ze skvělých výsledků, které dosáhli ti, kteří chatboty zařadili do svého marketingu. Případové studie najdete ZDE

Chatboti dokážou výrazně zlepšit efektivitu vašeho marketingu a pomoci řešit problémy, jako je nestabilní cash flow a nedostatek času. Zapojení chatbota vám umožní oddělit práci, kterou musíte dělat ručně, a tím pádem vám ušetří hodně času. Pokud používáte chatboty ke generování kontaktů, můžete rychle zjistit, kdo má opravdový zájem o vaše produkty a služby, což vám také umožní vytvářet lepší a cílenou marketingovou strategii.

Pokud máte vizi, jak automatizovat vaše sociální sítě a učinit z nich zlatý důl kontaktů, chatboti jsou tou správnou volbou. Tyto nástroje bezesporu pomohou řešit problémy, jako je nestabilní cash flow a nedostatek času. Pokud si nejste jisti, jak začít, dejte si čas na výzkum správné platformy a přečtěte si několik případových studií o úspěšných implementací chatbotů. A v případě, že si vyžadujete pomoc při vytváření chatbotu, můžete si objednat služby naší agentury, abychom vám pomohli získat maximum z této úžasné digitální technologie.

David Nepejchal
je Prodejní stratég, konzultant úspěšných značek a autor automatizovaných systémů pro podnikání. Pomáhá podnikatelům a firmám zvyšovat počty zákazníků a generovat vyšší příjmy za kratší čas díky online marketingovým strategiím s využitím automatizace a konverzačních chatbotů. Je považován za jednoho z největších odborníků na Automatizaci prodeje a tvorbu Chatbotů v ČR a SR, má oficiální status Messenger Marketing Expert od společnosti Manychat a je také označován jako Král chatbotů. Jeho motto: "Každý podnikatelský sen si zaslouží šanci na úspěch!"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.