fbpx

Jak vládnout Sociálním Sítím: Přechod od Statického Obsahu k Video Obsahu

Jak vládnout sociálním sítím v tomto roce

V dnešní době digitálních médií je klíčové, aby vaše značka vynikala a přitahovala pozornost. Zajímá vás, jaké jsou současné trendy v obsahu na sociálních sítích a co už nefunguje a je považováno za zastaralé? Jedno je jasné: „Statický obsah je mrtvý, online světu vládne video!

Lidé dávají přednost krátkým videím, která jsou poutavější než dlouhé texty. Je to dáno tím, že vizuální informace jsou pro náš mozek snazší ke zpracování a zapamatování. Téměř 90 % informací, které přijímáme, je vizuálních, což vysvětluje, proč videa tak účinně zvyšují zájem a angažovanost publika.

Jak tedy vytvořit video, které vaše publikum osloví a zapamatuje si ho?

Za prvé, musíte diváka zaujmout hned v prvních sekundách. Máte jen 3-5 vteřin, abyste upoutali pozornost, takže je důležité začít s tím nejzajímavějším. Položení zvídavé otázky na začátku videa může být skvělým tahem.

No a klíčové je následně udržet divákovu pozornost. Proto je potřeba mít promyšlený scénář a co chci, aby si divák z videa odnesl. Pro udržení pozornosti určitě dávejte do svých videí vizuálně poutavé prvky, jako jsou zajímavé titulky nebo grafika, ideální je střídání scén a rychjlé prostřihy. Zkrátka ve videu se musí stále něco dít, aby měl divák co sledovat. Můžete být sebekrásnější, ale dívat se stále jen na jednu „mluvící hlavu“ prostě divákovu pozornost neudrží. Je totiž tak snadné udělat „swipe“ a posunout se na další video… koukněte na své děti, jak sjíždí TikTok a uvidíte vašeho diváka v praxi!

Na udržení pozornosti jsou výborné příběhy. Pokud to jde, zkuste svá videa dělat jako vyprávění příběhů, ty mají totiž kouzelnou sílu přitahovat a udržet pozornost lidí. Ale zase to nekombinujte příliš a nepřehánějte s dokonalostí, tvorba videa vám musí zabrat pár minut, jinak je to neefektivní a drahé, minimálně na váš čas. Vzpomínám si na své první natáčení videa v roce 2018… byl jsem nervózní až na půdu, měl pocit, že lidé si všimnou úplně všeho (včetně čerstvého pupínku) a že tím videem minimálně dobiju svět:) Nakonec jsem svoji první storku natočil na 46 pokus! A byla něco ve znění, že je krásné počasí… no, chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, co má ve videu skutečný význam a na co se divák zaměřuje.

Skvěle fungují také videa, kde něco děláte, např. představujete nový produkt nebo ukazujete zákulisí vaší práce, je tam akce a udržuje to divákovu pozornost – chce dozvědět „jak to dopadne“, jsme prostě od přírody zvědaví. A nikdy u videa nezapomeňte na výzvu k akci – zeptejte se publika na jejich zkušenosti a názory, vyzvěte ke komentáři, lajku nebo ke sdílení – to je opravdu důležitá a často opomíjená součást každého videa!

Věděli jste, že podle marketingových výzkumů, videa produkují více konverzí než jakýkoli jiný typ obsahu? Společnost Cisco dokonce zjistila, že video bude tvořit více než 82 % veškerého provozu na sociálních sítích a webech do konce tohoto roku. Je to proto, že videa jsou přirozeně poutavější a umožňují vytvořit osobnější a autentičtější spojení s divákem. Trochu jako když rádio vystřídala televize.

Video je tedy výborný nástroj pro budování vaší značky a vztahu s vaším publikem. A právě budování vztahu je klíčem k úspěšnému obchodu. Jak potvrzují výzkumy, nákup a uzavření obchodu se dnes realizuje po 8-12 kontaktech s vaší značkou, produktem či službou.

Nebojte se začít s natáčením videí, i když jste to nikdy předtím nedělali. S každým novým videem se budete zlepšovat a získávat nové nápady. A hlavně, pokud nechcete zůstat pozadu za trendem, je potřeba s videi začít opradu hned dnes.

Chcete se dozvědět více a získat praktické návody? Připravujeme sérii webinářů pro jednotlivé podnikatelské obory, jak si vše usnadnit a využít pro tvorbu videa umělou inteligenci. Už nyní se můžete přihlásit na speciální webinář pro podnikatele v MLM a dozvědět se „VIDEOREVOLUCE: Jak dosáhnout 11 000 000 zhlédnutí pomocí AI“ Přihlaste se hned a začněte vytvářet účinná videa, která posunou váš byznys na novou úroveň!


David Nepejchal
je Prodejní stratég, konzultant úspěšných značek a autor automatizovaných systémů pro podnikání. Pomáhá podnikatelům a firmám zvyšovat počty zákazníků a generovat vyšší příjmy za kratší čas díky online marketingovým strategiím s využitím automatizace a konverzačních chatbotů. Je považován za jednoho z největších odborníků na Automatizaci prodeje a tvorbu Chatbotů v ČR a SR, má oficiální status Messenger Marketing Expert od společnosti Manychat a je také označován jako Král chatbotů. Jeho motto: "Každý podnikatelský sen si zaslouží šanci na úspěch!"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.